Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 24 w Opolu                   sport szkolny                         zawody z kalendarza                      zawody okazjonalne (archiwum)

ZAWODY OKAZJONALNE

2008/2009
Lista zawodów
Biegi sztafetowe szkół podstawowych i gimnazjalnych
 16.09.2008                            (stadion lekkoatletyczny w Opolu)
W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego. Dziewczęta i chłopcy brali udział w biegu sztafetowym 4x100m.                 Naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt w składzie:
 Jolanta Uciechowska
 Magdalena Danowska
 Natalia Smolin
 Barbara Wierzbicka
Dziewczęta zajęły w biegu II miejsce ulegając sztafecie z PSP-2 w Opolu.

Zawody lekkoatletyczne
17-18.09.2008 boisko III LO
W zawodach lekkoatletycznych zorganizowanych z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rywalizowali uczniowie klas IV, V i VI (każdy rocznik w osobnej kategorii). Konkurencje, w których rywalizowano to: bieg 60m, bieg 300m, bieg 600m (dla dziewcząt), bieg 1000m (dla chłopców), skok w dal, skok wzwyż. Każda szkoła mogła wystawić w każdej z konkurencji jednego zawodnika.

wzwyż M. Plewka I B. Kuźnia I D. Stupak I
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz paczki ze słodyczami.

początek

Turniej piłki nożnej z okazji "Dnia Piłkarza"
 15-20 września 2008 r.                              Okrąglak

Zawody, w których startowała reprezentacja naszej szkoły to IV turniej  piłki  nożnej  uczniów  szkół  podstawowych  miasta  Opola z okazji "Dnia Piłkarza" pod hasłem: "Szukamy następców Antoniego Kota i Wojciecha Tyca" o Puchar Prezydenta Miasta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego pod Honorowym Patronatem Ambasadora Ukrainy Olexandra Motsyka.

W turnieju wystartowali uczniowie klas IV z dziesięciu opolskich szkół podstawowych, które rozlosowane zostały do trzech grup. Każdej szkole była przyporządkowana nazwa jednej z polskich lub ukraińskich drużyn piłkarskich.
PSP-15 Legi Warszawa
Po zajęciu I miejsca w grupie nasi uczniowie awansowali do II rundy gdzie zmierzyli się z PSP-1 (4:6) i Naszą Szkołą (3:1). W półfinale pokonali PSP-14 (5:0) awansując tym samym do finału.
W finale spotkali się ponownie z PSP-1. W regulaminowym czasie gry zanotowano wynik 3:3 (do przerwy 3:0 dla PSP-1). O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się PSP-1 (5:4).
Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli w turnieju II miejsce. Miejsce III zajęli uczniowie PSP-14 a miejsce IV zespół PSP-2.
 Kamil Kindler
Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Stępień z PSP-1 , II miejsce w tej kategorii zajął nasz uczeń Dariusz Pawlik (strzelec 9 goli).

początek

Memoriał Arkadiusza Smyrka i Leszka Kuśmierczyka
 4.10.2008                            (PSP-2 w Opolu)
W zawodach uczestniczyli dziewczęta i chłopcy klas IV szkół podstawowych zaprzyjaźnionych z PSP-2. Uczniowie rywalizowali w serii wyścigów rzędów.
Naszą szkołę reprezentowali:
 Patrycja Bartnicka  Grzegorz Okos
 Nikola Stokłosa  Jakub Raba
 Marta Dąbrowska  Łukasz Bednarz
 Magda Łaskawiec
 Natalia Żyła
W zawodach zajęliśmy III miejsce (za PSP-2, PSP-21 a przed PSP-1)

początek

sumo
OTWARTE MISTRZOSTWA STRZELEC OPOLSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  W SUMO                   16.11.2008   Strzelce  Opolskie

W zawodach uczestniczyły reprezentacje 12 szkół podstawowych z Opolszczyzny.

Drużyna PSP-24 zajęła w zawodach I miejsce.

Indywidualnie uczniowie zdobyli 8 złotych, 4 srebrne i 11 brązowych medali.

początek

judo
MISTRZOSTWA OPOLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W JUDO    22.11.2008   PSP-2

Drużyna PSP-24 zajęła w zawodach II miejsce, za PSP-2 w Opolu.

Indywidualnie uczniowie zdobyli 3 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych medali.

początek

Turniej tenisa stołowego o puchar dyrektora MOS
 21.03.2009                                                            (sala gimnastyczna MOS Opole)
W zawodach uczestniczyli uczniowie opolskich szkół podstawowych.                         Spośród reprezentantów naszej szkoły najlepiej zaprezentowali się:
 Natalia Żyła  II miejsce
 Marta Fornalik  IV miejsce
 Rafał Cichecki  IV miejsce

początek

Turniej mini piłki ręcznej im. Zbigniewa Czekaja
 28.03.2009                                                            (hala sportowa "Gwardia"Opole)
W zawodach uczestniczyły reprezentacje klas IV kilku opolskich szkół podstawowych   (PSP-1, PSP-11, PSP-14, PSP-15, PSP-24), drużyna z Komprachcic oraz Wrocławia.         Naszą szkołę reprezentowali: