Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 24 w Opolu                                      sport szkolny

2009/2010
Lista zawodów
Biegi sztafetowe szkół podstawowych i gimnazjalnych
 12.09.2009                            (stadion lekkoatletyczny w Opolu)
W dniu 12.09.2009 odbyła się uroczystość otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego im. Opolskich Olimpijczyków. Początek imprezy to Memoriał im. Leszka Kuśmierczyka w biegach sztafetowych 4x100m. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego. W dalszej części imprezy odbył się konkurs skoku wzwyż, w którym uczestniczyli zawodnicy z zaprzyjaźnionych miast  z Francji i Niemiec. W uroczystości wzięli udział czołowi lekkoatleci polscy, m.in. Irena Szewińska, Władysław Kozakiewicz, Artur Partyka, Jacek Wszoła i wielu innych.  Naszą szkołę reprezentowała sztafeta chłopców w składzie:
 Michał Matysek
 Paweł Psiuk
 Marcin Czioska
 Tomasz Łacny
Chłopcy zajęli w biegu II miejsce ulegając sztafecie z PSP-2 w Opolu.

Turniej piłki nożnej z okazji "Dnia Piłkarza"
 18 września 2009 r.                                                       boisko "Orlik" Opole

Zawody, w których startowała reprezentacja naszej szkoły to V turniej  piłki  nożnej  uczniów  szkół  podstawowych  miasta  Opola z okazji "Dnia Piłkarza" pod hasłem: "Szukamy następców Antoniego Kota i Wojciecha Tyca"

W turnieju wystartowali uczniowie klas IV z dziesięciu opolskich szkół podstawowych, które rozlosowane zostały do trzech grup.
       Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli w turnieju I miejsce. Miejsce II zajęli uczniowie PSP-11, miejsce III PSP-1 a miejsce IV zespół PSP-15. Nasz zespół był jedynym, w składzie którego znajdowały się dziewczęta.