TROPEM ZANIEDBANYCH MIEJSC

W październiku 2009r. zainicjowaliśmy w naszej szkole akcję tropienia najbardziej zaniedbanych miejsc znajdujących się na terenie naszych dzielnic: Groszowic, Grotowic i Maliny. Tropimy za pomocą aparatów fotograficznych, kamer filmowych, a nawet telefonów komórkowych posiadających możliwość robienia zdjęć.

Z nadsyłanych zdjęć wiemy, że do akcji włączają się też rodzice naszych uczniów, którzy czynią to wspólnie ze swoimi pociechami m.in. podczas rodzinnych spacerów, za co im serdecznie dziękujemy.

Prezentujemy niechlubne wizytówki naszych dzielnic:

Najbardziej zanieczyszczone miejsca w dzielnicy

W naszej szkole od września realizowany jest projekt ekologiczny „Poznaję – Szanuję – Chronię – Szkoła Dla Przyrody”, którego koordynatorem jest wicedyrektor PSP 24 pani Alina Grzesik.

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne oraz Koło Redakcyjne wzięły udział w tejże akcji. W październiku uczniowie weszli w rolę tropicieli miejsc najbardziej zaniedbanych i zanieczyszczonych w naszej dzielnicy. Wyniki są zatrważające …

Wokół naszych domów, pobliskich lasów jest wiele obszarów, które wręcz straszą! Mnóstwo tam wyrzuconych potrzaskanych, szklanych butelek, papierów, blach, opakowań po produktach spożywczych, plastików, sprzętów AGD, znaleźć tam też można stare łóżka, materace, umywalki i strach pomyśleć co jeszcze….

Nie bądźmy więc obojętni! Reagujmy na to, co wokół Nas się dzieje! W innym wypadku z Naszej pięknej okolicy zrobimy wielkie dzikie wysypisko śmieci…..

Opracowała: M. Grygiel